Acta'ya Hayır

admin tarafından Cts, 02/18/2012 - 13:34 tarihinde yayınlandı

NO ACTA

Anti-Sahtecilik Ticaret Anlaşması (ACTA) NEDİR

 Bir fikri mülkiyet haklarının uygulanması için uluslararası standartların oluşturulması amacıyla yapılan bir çok taraflı anlaşma gibi görünmektedir.Lakin ACTA  çok açık bir şekilde interneti engellemek ve uluslararası bir filtreleme sistemi geliştirmek için yapılmıştır.

Peki neden ACTA ile internet filitrelenmek istenmektedir?

Bunun nedeni çok açık bugün derin güçler radyo ve televizyon ile bizleri istedikleri gibi kontrol ederek,birleştirebilir yada bölebilirler fakat internet gibi gelişmiş bir iletişim aracını kontrol etmek hiçte kolay değildir.bu nedenle;

"Internet should have never existed." - Jay Rockefeller

demiştir.

Yani internet hiç icat edilmemeliydi.bu insanlar neden internetin icat edilmesini istemiyorlar? Çünkü bu insanların gerçek yüzlerini internette görebilmeniz mümkün,ne tür oyunlarla ne tür planlarla bizi birbirimize düşürüp paralarına para katmanın derdinde olduklarını anlayabiliriz hatta Acta ile sadece filitreleme değil ileri bir fişleme yaparak kendilerine dost yada düşman olacak insanları belirleme imkanına kavuşacaklar.ACTA ile ilgili bilgilerin sadece bir komplodan ibaret olmadığını görmek isterseniz şu linke ve buna bir de buna bakmalısınız.

STOP ACTA

ACTA projesini protesto edebilmeniz için  bir tweet kampanyası başlatıldı. (gerçi bu kampan hiç bir zaman tweeterdaki filtreleme nedeniyle trend olamayacak ama yinede denemeye değer.)

Birde ACTA projesini anlatan bu videoyu paylaşmak istedik.

Ayrıca ACTA projesinin büyük darbeler aldığını ve insanlığın vicdanının bu büyük savaşı kazanacağını düşündüren şu haberide okumanızı tavsiye ederiz.