Benim Cici Silahım

admin tarafından Salı, 10/04/2011 - 16:39 tarihinde yayınlandı

benim cici silahım izle
Bu belgesel Amerika'daki silahlanma hareketini gözler önüne seren ve eleştirel olarak inceleyen kaliteli bir belgesel.Ayrıca belgesel ABD de yılda 11.000 civarındaki silahlı cinayetin psikolojik sebeplerini inceliyor.
Bunu yaparken de bir çok kişinin kuyruğa basıyor ve ABD de gerçekleşen bir çok silahlı saldırıyı analiz ediyor ve sebeplerini inceliyor.

Bu belgeselde medyanın ne kadar büyük bir etkiye sahip olduğunu ve halklara nasıl korku politikası aşılıyarak silahlandırdığını.ABD halklarının korku politikası ve gençlerin sorunlarının irdelenmemesi nedeniyle yüksek cinayet istatistiklerinin oluştuğunu vurguluyor.Silahlanmayı teşvik eden şirketler ve yöneticilerle görüşme yaparak sosyal bir hareket başlatılıyor.

benim cici silahım

Moore’un cüretkar ve sinema uzunluğundaki belgeseli 46 yıldan sonra ilk kez Cannes Film Festivali’nde yarışmaya layık görülen bir belgesel olması açısından da dikkat çekici. Mizah ile trajediyi çok özel bir şekilde harmanlayan bu film daha önce hiç görülmemiş ve hayret verici sahneleriyle izleyiciyi ciddi biçimde sarsacak özellikler taşıyor. Bunların arasında Columbine Lisesi’ndeki katliamın gerçekleştiği günün sabahında okul kafeteryasındaki güvenlik kameralarının çektiği görüntüler ve şu anda omurgalarındaki kurşunu üreten büyük şirketlere dava açmış Columbine öğrencilerin yanı sıra, Moore’un sorduğu sorulara şok edici yanıtlar aldığı Ulusal Silah Birliği’nin başı olan Charlton Heston’ın Beverly Hills’deki evinden görüntüler de var.

1.Bölüm

2.Bölüm

3.Bölüm

4.Bölüm

5.Bölüm

6.Bölüm

7.Bölüm

8.Bölüm

9.Bölüm

10.Bölüm

11.Bölüm

12.Bölüm

Etiketler: