Konaklama Sosyal Ağı Airbnb

admin tarafından Pzt, 07/25/2011 - 23:04 tarihinde yayınlandı

Konaklama Networkü

Avrupa'ya yayılan ekonomik kriz insanların tatil yaklaşımlarınıda değiştirdi.Eskiden tatil, otel veya pansiyonlarla özelleşirken şimdiler ise seyahat edilecek yer ile özelleşmeye başladı.Eğer  İstanbulu gezmek istiyorsanız 5 yıldızlı otel imkanlarından faydalanmak yerine ,gezilecek yerin güzelliklerini görmeye endekslendi, doğal olarakda insanlar artık ekonomik tatil olanakları araştırmakta ve konaklama giderleri düşürmeye çalışmakta.

İşte Airbnb böyle bir proje, bu proje ile evinizi,odanızı,hatta çekyatınızı internette kiraya verebilir böylece gezginler uygun fiyatlarla kalacak yerler temin edebilirler.
Bu proje yurt dışında çok büyük ilgil gördü.Örneğin Amazon.com kurucusu Jeff Bezos siteye 1 milyar dolar değer biçti ve bu değerlendirmeden 112 milyon dolar yardım aldı.
Ayrıca site pek çok yabancı şirket tarafından desteklenmekte şirketin klonların ise yayılacağından hiç kuşku yok,Şimdilerde Facebook'da Türkçe reklamlarının yapıldığı site gezi severler tarafından büyük hayranlıkla karşılanmakta.

airbnb

Etiketler: