SBS VE LYS'DE SIFIRCILAR OLMASIN DİYE İLKÖĞRETİM MATEMATİK'E 5000 KADRO VERİLMELİ İMZA KAMPANYASI

admin tarafından Cts, 08/18/2012 - 14:43 tarihinde yayınlandı

5000 İlköğretim Matematik ataması istiyoruzBu Ülkenin Emek Verip Atanamayan İlköğretim Matematik Öğretmenleri.. Sayın yetkililer.Benim gibi emek verip kontenjan azlığından atanamayan birçok ilköğretim matematik öğretmeni var.Bizler artık kutsal mesleğimizi yapmak, almış olduğumuz eğitimi öğrencilerimize aktarmak, onlara birer ışık olmak istiyoruz. Ne yazık ki her sene yaşadığımız mağduriyetin kelimelerle tarif edilmesi çok güçtür. Eğitimin merkezi olan matematiğin alımlardaki kontenjan azlığı gerçekten düşündürücü bir durum.

Bizler gerçekten meslek aşkıyla yanıyoruz ama ne yazık ki mesleğimizi icra edemiyoruz. Sebebi öğretmen kontenjanlarındaki adaletsizlik. Birçok bölüm 60 ile atanırken bizim gibi ÖSS'de yüksek başarı gösteren, KPSS' de en yüksek netleri yapan ama 88 ile atanamayan ilköğretim matematik öğretmenlerine yapılan bu haksızlık kabul edilemez. Sizden ricam 4+4+4 sisteminin en iyi sekilde hayata geçirilmesi ve artık ilköğretim matematik öğretmenlerine 40.000 alımda hak edilen kontenjanın verilmesi ve en az 5.000 alımın bu sistem için şart olduğunun görülmesidir.

İlköğretim gibi bir dönemde matematiğin öneminin anlaşılması ve atamalardaki kontenjanın arttırılmasını istiyoruz ve ilköğretim matematik öğretmenlerine yapılan adaletsizliğin son bulmasını Allah'tan diliyoruz. Bu adaletsiz dağılımın bizim gibi müslüman bir ülkeye yakışmadığını düşünüyoruz. LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN ve DESTEĞİNİZİ ESİRGEMEYİN.

İmza Kampanyasına Destek için Tıklayınız.

İmza Kampanyası

Etiketler: