Türkiyede Eğitim Neden İlerlemez

admin tarafından Salı, 09/20/2011 - 15:10 tarihinde yayınlandı

Öğretmen
Eğitim profesyonel bir iştir,ne kadar profesyonel olduğunu anlamak isterseniz 2011 yılında çıkmış eğitim bilimleri testine bakabilirsiniz.
İş, 4 yıllık öğretim görmüş ve alanında branşlaşmış öğretmene gelince Kpss denen sorularla birbirlerini elettiriyoruz fakat iş ücretli öğretmene gelince 4 yıllık herhangi bir lisans mezunu Tıbbi dökümantasyon ve Sek. ,Seracılık,Tarım Alet Makinaları gibi bölümler sınıf öğretmenliği için atanabilmektedir.(Neden sınıf öğretmenliği diyorum çünkü eğitim bilimleri ile ilgili en çok çalışmanın yapıldığı ve ergenlikten sonraki en önemli dönemin, ilk çocukluğun,yani bir yetişkinin tohumunun sulandığı bir dönemin eğitimini veren öğretmenliktir.)İşte bir çocuğun annesi-babası gibi bildiği bir döneme rehberlik yapacak kişi Seracılık bitirmişse ,o çocuklar ancak ot olur odun olur.Branş öğretmenliği konusuna zaten girmiyeceğim, ücretli öğretmenlik yapan bir çok öğretmen, girdikleri branşlarda iyi olsalardı mezun oldukları bölümleri okumazlardı.

Hz. Peygamber(A.S.M) diyor ya "Bir işi ehliyeti olmayana verildiğini görürsen kıyametin kopmasını bekle diye" Bundan daha feci ehil olmayana bir işin verilmesi olabilir mi?

Bu arada aşağıda Harran ilçe milli eğitim tarafından ücretli öğretmenlik için görevlendirilen vatandaşların bölümleri var.(diyecek başka söz var mı?)

Neymiş efendim öğretmenin saygınlığı toplumda artacakmış ya ya ne artar! Okul bahçesinde domates eken öğretmen köylüler tarafından iftiharla karşılandı demi ehehe :)

Bakanımız Sayın Dinçerde İşletme mezunu ve doktora ve yüksek lisansını İşletme alanında yapmış.Gerçi bende işletme mezunu bir bakan olsam ücretli Seracılık mezunu öğretmen çalıştırırım fakat Eğitim Bilimleri mezunu olunca iş biraz değişiyor.

Parayla herşeyi alabilirsiniz fakat bir çocuk hayallerini asla

Harran Üniversitesi Ücretli Öğretmen Listesi
 

Etiketler: