Türkiyenin En Popüler 20 Sitesi

admin tarafından Çar, 07/27/2011 - 16:43 tarihinde yayınlandı

Comscore logo

comScore Haziran ayı için Türkiyenin en çok ziyaret edilen 20 sitesini bildirdi buna göre.Türkiye de halen en çok ziyaret edilen site tabiki google ve onu takip eden facebook geliyor geçmiş istatistikler incelendiğinde ise facebook ve google arasındaki fark giderecek kapanıyor.(google bir hizmeti olan G+ yaygınlaşınca google tekrar açık ara galip olacak diye düşünüyorum.)

Listenin başında yer alan Google.com.tr, comScore raporuna göre (15 yaş üstü ve internet kafeler dışındaki) Türk internet kullanıcılarının yüzde 95′ine, 22 milyondan fazla kişiye ulaşmış. İkinci sırada yer alan Facebook.com ise 21.2 milyon kullanıcıya ulaşmayı başarmış (yüzde 92.5 ) ve Google ile aradaki farkı 1 milyon kullanıcının altına düşürmüş. Haziran ayında Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 3. web sitesi ise 16.4 milyon kişiye ulaşan tekil ziyaretçisiyle Live.com olmuş.

4.sırada ise google.com tekrar listede 15.5 milyon insan tarafından ziyaret edilmiş.5.6.7. sırayıda video paylaşım siteleri sırasıyla Yotube ,DailyMotion,İzlesene almakta.Mynet 8. sırada ve siteyi 11.6 milyon kişi ziyaret etmiş.

İstatistiklerde dikkati çeken sitelerse ise sırasıyla Blogcu.com, Sahibinden.com,Donanım Haber ve Gittigidiyor. Bu sitelerde ilk 20 içinde bulunmaları ciddi bir potansiyal sahibi olduklarını göstermekte.
Özellikle Blogcu.com yüz binlerce blog sahibi olan kişinin gücünü birleştirerek neler yapılabileceğinin göstergesi gibi görünmekte.

Eğer İstatistikleri kendiniz incelemek isterseniz ;

top 20 site

 

Etiketler: